ALTAN HAKKINDA

BİYOGRAFİ

Engin Altan Düzyatan 26.07.1979 tarihinde İzmir’de doğmuştur. 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü bitiren Sanatçı 2001 yılında İstanbul’a gelerek oyunculuk hayatına başlamıştır. 

Koçum Benim (Orçun), Hürrem Sultan (Şehzade Beyazıd), Mühürlü Güller (Engin), Azize (Efe), Sil Baştan (Cihan), Kızlar Yurdu (Özgür), Sevgili Dünürüm (Murat), Cesaretin Var mı Aşka (Tamer), Bir Bulut Olsam (Serdar Batur), Kapalı Çarşı (Fırat Işık), Son (Halil), Yol Ayrımı (Gazeteci Murat), Cinayet (Yılmaz Seyhan), Çırağan Baskını (Poldi) ve Dirilş Ertuğrul (Ertuğrul Gazi) dizilerinde yer alan Sanatçı, şu an yayını devam eden Çöp Adam dizisinde Tamer karakterini oynamaya/canlandırmaya devam etmektedir.

Sanatçı; Kalbin Zamanı, Cennet, Romantik Komedi, New York’ta Beş Minare, Bir Avuç Deniz, Anadolu Kartalları, Bu Son Olsun, Romantik Komedi 2, Bu İşte Bir Yalnızlık Var, Ve Panayır Köyden Gider filmlerinde yer alan Sanatçı, Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile “Los Angeles Movie Awards”da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür.

Kenter Tiyatrosu ile Anna Karenina ve DOT ile Kürklü Merkür oyunlarında yer alan Sanatçı Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda Dar Ayakkabı İle Yaşamak oyununun yönetmenliğini yapmıştır.

Bunun yanında Sanatçı, Show TV’de yayınlanmış olan Canlı Para isimli yarışma programının da sunuculuğunu yapmıştır.